Witamy wszystkich bardzo serdecznie w następnej części naszej serii! Dziękujemy za wsparcie i wyrażanie opinii na temat naszych poprzednich odcinków. 😍 Zaczynajmy! 👀
Dziś wystąpią:
@ Patrycja
@ Alexandra
@ Dominika
@ Michał
@ Patrycja
@ Alexandra
@ Dominika
@ Michał
Co pojawi się w odcinku?
💛Goście opowiedzą o lubianych i nielubianych cechach charakteru.💛
💛Kłamstwo a uczciwość.💛
💛Czy wada może być zaletą?💛
💛Ocena ludzi - na co tak naprawdę zwracamy uwagę?💛
Numer odcinka: IV
Temat: Wszystko to, co cenisz.
[I] Co najbardziej cenisz w ludziach?
Patrycja: Najważniejsza jest dla mnie szczerość, bez niej trudno cokolwiek zbudować.
Ola: W ludziach najbardziej cenie otwartość, troskliwość i pracowitość.
Michał: Posiadanie jakichkolwiek zasad.
Dominika: W ludziach najbardziej cenię dojrzałość, która mimo nazwy nie ma nic wspólnego z wiekiem. Każdy zdobywa taką cechę w swoim czasie. Przejawia się ona umiejętnym patrzeniem na świat oraz podejmowaniem decyzji, nawet tych, które potem okazują się tymi błędnymi. Bardzo ważna jest dla mnie również i szacunek do innych oraz poglądów.
[II] Czy kłamstwo może być czasami uczciwe? Jeżeli tak, kiedy?
Patrycja: Wydaje mi się, że kłamstwo nie może być uczciwe, ale na pewno może być dobre.
Ola: Uważam, że kłamstwo nigdy nie jest uczciwe, bo zawsze możemy dokonać innego wyboru.
Michał: Może, jeżeli jest to w obronie czyjegoś sekretu.
Dominika: Kłamstwo zawsze jest, było i będzie fałszem. Próbą oszukania prawdy. Dlatego uważam, że nie istnieje takie pojęcie jak "uczciwe kłamstwo", mimo tego, że prawda potrafi ranić i czasami bywa okrutna, jest najlepszym wyjściem.
[III] Czym jest uczciwość? Czy ludzie nadal posiadają tę cechę? Dlaczego tak lub nie?
Patrycja: Można powiedzieć, że uczciwość to granie fair play. Myślę, że ludzie mogą być uczciwi, ale w dzisiejszym świecie trudniej im to przychodzi.
Ola: Dla mnie uczciwość to oddanie siebie, słowu oraz wywiązanie się z czynności, które się wykonuje. Uważam, że uczciwość jest w ludziach, ale jest jej co raz mniej, dlatego trzeba ja pielęgnować.
Michał: Jest to wywiązanie się z obowiązków do których się zobowiązało. Większość ludzi cechuje się uczciwością, ponieważ chcą, aby inni byli uczciwi w stosunku do nich.
Dominika: Uczciwość to dla mnie wywiązanie się z danego słowa, bycie prawdomównym i honorowym wobec innych. Wydaje mi się, że większość ludzi posiada tą cechę, aczkolwiek kilka razy spotkałam się z przypadkami osób nieuczciwych, nielojalnych wobec mnie. Jednak, mimo tego, otacza mnie wiele niesamowitych ludzi, którym wiem, że mogę w 100% zaufać.
[IV] Gdybyś miał/a przyjaciela, który by rozmawiał z Tobą i traktował Ciebie w taki sam sposób, w jaki Ty traktujesz siebie, czy dalej bylibyście przyjaciółmi?
Patrycja: Myślę, że tak.
Ola: Wątpię, jestem wobec siebie bardzo surowa i nie wyobrażam sobie kogoś tak traktować.
Michał: Myślę, że bylibyśmy przyjaciółmi.
Dominika: Uważam, że mogłabym się zaprzyjaźnić z taką osobą, chociaż ciężko byłoby mi nawiązać z nią kontakt, ponieważ jestem człowiekiem dość zamkniętym w sobie, jednakże taka znajomość jak najbardziej mogłaby dojść do skutku. Mimo to myślę, że do bliższej relacji z kimś potrzebne są różne charaktery, które w jakimś stopniu się uzupełniają.
[V] Pomyśl o słowie "wada". Czy według Ciebie może mieć inne znaczenie?
Patrycja: Sądzę, że niektóre wady mogą być też zaletami, wszystko zależy od tego w jaki sposób na nie spojrzymy.
Ola: Wada ma dla mnie tylko jedno znaczenie. Oznacza błąd jakiejś części (np. rzeczy czy człowieka).
Michał: Według mnie może mieć inne znaczenie, na przykład może oznaczać cos unikalnego dla danej osoby.
Dominika: Uważam, że wada dla każdego ma inne znaczenie, ale zawsze oznaczała będzie niedociągnięcie, coś co nam nie odpowiada i chcielibyśmy to zmienić. Jednak istnieje możliwość pokochania własnych wad, między innymi za sprawą drugiego człowieka, który uważa, że to co jest naszym słabym punktem jest piękne i na swój sposób wyjątkowe.
[VI] Spróbuj wymienić dwie cechy, które najbardziej cenisz i dwie, które potępiasz.
Partycja: Najbardziej cenię szczerość i otwartość, natomiast najbardziej potępiam kłamliwość oraz wybuchowość.
Ola: Najbardziej cenię pracowitość i troskliwość, a potępiam tchórzostwo i fałszywość.
Michał: Nietolerancje oraz samouwielbienie to cechy, które potępiam. Wiara w siebie oraz w swoje umiejętności to cechy, które cenię.
Dominika: Dwiema cechami, które bardzo cenię w ludziach, nie licząc wcześniej szczerości i lojalności, są bezinteresowność oraz wyrozumiałość. Natomiast cechy, które potępiam jest chciwość i bezczelność.
To już na tyle w tym odcinku. Mamy nadzieję, że kolejna część naszej serii przypadła Wam do gustu. Zachęcamy do oceniania i wyrażania opinii w komentarzach! Do zobaczenia za tydzień! 👀
Na koniec pozostawiamy pewną złotą myśl:
💥 „Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia.” – Carl Gustav Jung 💥




Jaka zdolna młodzież! Tyle serce wkładacie w ten blog, czujemy to <3
OdpowiedzUsuńCzęsto również dla kogoś czyjaś wada może być zaletą...
OdpowiedzUsuń;D
OdpowiedzUsuń