Poniżej przedstawimy Wam opowiadanie twórcze, napisane przez jednego z naszych blogerów. Całość tkwi w tym, iż jedynie osoba, która napisała ten tekst, zna tytuł i autora lektury, z której skorzystała. Dzielimy się z Wami pewnym tropem, dającym Wam możliwość odpowiedzenia na to pytanie. Tym samym jest to forma pewnej zagadki, która pozwala wykazać się wiedzą i pobudzić strefę komentarzy - zachęcamy Was do napisania komentarza, w którym zawrzecie tytuł oraz autora lektury, z której - Waszym zdaniem - nasz blogowicz skorzystał!
Pewnego ranka znów ujrzałem piękną niewiastę. Jednak przejrzałem na oczy, już nie oświecił mnie jej blask. Wiedziałem, co kryje się za jej lustrzanym odbiciem. Z pozoru anioł, a jednak diabeł...
Ma dusza nie włada już zazdrością... Strzelec? Gdzie mój strzelec? Pomyśleć, że kiedyś sam byłem nią zauroczony... Teraz? Ach, teraz mogę myśleć o mym przyjacielu, byłym przyjacielu... Zdaję sobie sprawę, że me sumienie nie jest czyste, ale tym razem powiem wszystkim, powiem prawdę - już nigdy nie będę kłamcą!
Od dawna wiedziałem o jej wcześniejszych poczynaniach. Ta kobieta to istne zło. Na własne oczy widziałem krzywdy, które wyrządzała innym mężczyznom. Dlaczego mu nie powiedziałem? Również ją kochałem... Byłem gotowy, by nimfa porwała do jeziora również mnie. Me głupstwo, me kłamstwo, ma zazdrość... Ach, dalej to czytasz? Skarbku, spotka Cię te same cierpienie, jest wina, jest kara, pamiętasz?
Rzuciłem list, pozostawiłem go pod modrzewiem, przy którym często się spotykali. W tym momencie znikła. Znikła, już na zawsze... Wygrałem, mimo wielkiej klęski... Łzy spływały jej po policzkach. Na głos przeczytała: "Z ładnej miski się nie najem, lecz Ty dzisiaj w grobie staniesz!" Ja, za me winy znajdę się w piekle, ale ona nie skrzywdzi już nikogo - skazana na wieczne męki niewiasta będzie krzyczeć: "Klęska, a nie zwycięstwo!"
PS Możemy zauroczyć się w sekundę, ale chemia ma przeklęty termin ważności...
Dajcie znać w komentarzach, czy spodobał Wam się ten pomysł i nie zapomnijcie o tym, aby udzielić odpowiedzi na pytanie: Jaki jest tytuł i autor lektury, na podstawie której zostało napisane powyższe opowiadanie? Odpowiedź na pytanie dostaniecie w następnym poście.


Troche trudne
OdpowiedzUsuńDzieje Tristana i Izoldy?
OdpowiedzUsuńNie...
Usuń