Witamy! W dniu dzisiejszym chcemy przedstawić Wam nową serię, która będzie pojawiać się regularnie na naszym blogu! Z przyjemnością ogłaszamy, że "Piątkowy zawrót głowy" w każdy piątek będzie powodował pojawienie się wielu przemyśleń w Waszych głowach!
❔ Na czym tak właściwie będzie polegać cała seria ❔
Co tydzień będziemy zapraszać osoby chętne do udzielenia odpowiedzi na zbiór kilku pytań. Będą to pytania z różnych dziedzin - dające do myślenia, prowokujące, zabawne, a czasami też takie, na które goście nie będą mogli odpowiedzieć. 😜
Specjalnie dla Was będziemy tworzyć prace, w których poznacie opinie innych osób na dane tematy, ale równocześnie sami będziecie mogli zadać sobie te pytania i przemyśleć ich sens. Chcemy pokazać również to, iż ludzie często mają inne spojrzenie na daną sprawę, przy okazji mając nadzieję, że zaspokoimy Waszą ciekawość! 👀
Więc, przechodząc do sedna, w dzisiejszym odcinku wystąpią:
@Majka
@Krzysztof
@Nadia
@Aleksandra
Co pojawi się w odcinku?
❤ Goście odpowiedzą na kilka pytań dotyczących ich osobowości! ❤
[I] Kim chcesz być w przyszłości i dlaczego?
Majka - Odpowiem trochę mało konkretnie, ale bardzo mocno wiążę przyszłość z muzyką. Jeżeli mi się uda, chciałabym grać w teatrze muzycznym lub uczyć śpiewu. A dlaczego? Po prostu to kocham i praca związana z muzyką byłaby spełnieniem jednego z moich marzeń.
Krzysztof - Chcę pójść na prawo, ponieważ bardzo lubię wos i historię, a prawo jest z tymi przedmiotami związane. Po drugie, dobry prawnik dobrze zarabia, a jako że jestem pracowity, to liczę, iż mi się powiedzie w przyszłości na tym kierunku.
Nadia - W przyszłości chciałabym dużo podróżować i łączyć pracę z pasją, planuję mieć kreatywny zawód związany ze sztuką lub modą.
Aleksandra - Od kilku lat marzę, aby w przyszłości zostać redaktorką bądź pisarką. Uwielbiam obserwować otaczający mnie świat, czytać wiadomości na różnorodne tematy, a później zamykać się w cichym pomieszczeniu i po prostu pisać to, co wpadnie mi do głowy. Oprócz tego jednego marzenia nie mam sprecyzowanych planów, aczkolwiek zdecydowanie, chcę być też osobą, która w przyszłości zapewni mojej mamie dobre warunki do spędzenia jej okresu starości.
Majka - Jedna książka, film bądź piosenka raczej nie. Uważam, że życie każdego z nas jest unikalne i zawsze coś jest inne, nieopisane. Aczkolwiek jeżeli by zebrać pewne fragmenty z tych trzech wariantów to myślę, że dałoby się.
Krzysztof - Nie mam takiego medium, z którym bym się w stu procentach utożsamiał, ale oglądałem niedawno serial "Gambit Królowej" na Netflixie i niektóre z momentów głównej bohaterki, skojarzyły mi się z moimi.
Nadia - Serial ,,Plotkara” jest dużą częścią mojego życia, ponieważ zaczęłam jego oglądanie już kilka lat temu. Można powiedzieć, że dorastam z postaciami i historią tego serialu.
Aleksandra - Na pierwszą myśl wpadła mi piosenka "Titanium", którą wykonała Sia. Być może nie jest to piosenka, z którą w pełni się utożsamiam, bo uważam, że nie ma takiej rzeczy, z którą człowiek mógłby się w pełni utożsamić, ale sądzę, że jest to piosenka, która każdego poranka motywuje mnie do działania i uświadamia mi to, że mimo wielu niepowodzeń, nigdy się nie poddałam i wciąż brnę do przodu.
[III] Jeśli całe Twoje życie byłoby filmem, jaki tytuł najlepiej by do niego pasował?
Majka - "Wichura".
Krzysztof - Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.
Nadia - To pytanie przyniosło najwięcej przemyśleń, ale myślę, że film o moim życiu zatytułowałabym ,,Droga”. Według mnie każdy dzień jest odcinkiem, który musimy przejść, a te odcinki składają się na całość naszego życia - naszej drogi.
Aleksandra - Sądzę, że tytuł "Róża" spełniłby swoją rolę. Otóż, róża to piękny kwiat, który ma wiele kolców. Kolce od zawsze kojarzyły mi się z przeszkodą, czymś trudnym do pokonania. Również to, w jaki sposób będę o nią dbać, przełoży się na to, jak długo będzie ona pięknym kwiatem. Jest to dla mnie metafora życia - jeżeli będę dbać o swoje życie, pielęgnować je i brnąć do celu, omijając przeszkody, po pewnym czasie osiągnę swój cel. Gdy niejednokrotnie pokuję się kolcami i nie zadbam o ten kwiat, po pewnym czasie zwiędnie - moje życie straci pewną wartość.
[IV] Jaki krok możesz podjąć dzisiaj, aby spełnić swoje najgłębsze pragnienie?
Majka - Przeistaczać w czyny wszystkie pomysły, które są na razie tylko w mojej głowie.
Krzysztof - Mógłbym bardziej otworzyć się na ludzi, nabrać nieco więcej pokory, nowych doświadczeń oraz wiedzy.
Nadia - Myślę, że dużym sukcesem w spełnianiu swoich najskrytszych pragnień jest wiara w to, że naprawdę mogą się spełnić. Ja wierzę w to cały czas.
Aleksandra - Z umiarem rozwijać swoją pasję i poczucie własnej wartości, wyciągać wnioski i wierzyć w siebie.
[V]Jak opisałbyś siebie w 3 słowach?
Majka - Roztrzepana, wrażliwa, towarzyska
Krzysztof - Ciekawski, pracowity mężczyzna
Nadia - Ambitna, inteligenta, kreatywna
Aleksandra - Uczuciowa, kreatywna, troskliwa
Na koniec zostawiamy małą ciekawostkę:
❤ Teksty twojej ulubionej piosenki bądź ulubione słowa z filmu wyrażają wszystko, o co walczysz lub chciałbyś powiedzieć innym.❤



Jak na licealistów Wasze wypowiedzi są bardzo dojrzałe, co mnie kupiło. Szczególnie odpowiedzi Aleksandry trafiły do mojego serca, a nawet wzruszyły. Z niecierpliwością czekam do następnego piątku. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńPo wszystkich wypowiedziech Krzysztofa jakoś bardzo trzymam za niego kciuki, zresztą za Was wszystkich. Daliście mi kopa do działania i spełniania swoich celów!
OdpowiedzUsuńUwielbiam serial "Gambit Królowej", po za tym ciekawe pytania. Jedną odpowiedzią się podziele... myślę że swoje życie zatytułowałbym "Nad chmurami".
OdpowiedzUsuń