Witamy wszystkich bardzo serdecznie w następnej części naszej serii! Dziękujemy za wsparcie i wyrażanie opinii na temat naszego pierwszego odcinka. 😍 Zaczynajmy! 👀
Dziś wystąpią:
Co pojawi się w odcinku?
❤ Filmy, które warto obejrzeć. ❤
❤ Aktorzy, których warto znać. ❤
ILOŚĆ PYTAŃ: VI
TEMAT: Film
[I] Jakie gatunki filmów lubisz najbardziej?
Magda - Lubię różnorodność, dlatego chętnie zobaczę każdy film z każdego gatunku, ale ostatnio chyba najbardziej przypadły mi do gustu dramaty (połączone z komedią też są bardzo ciekawe). Dają mi najsilniejsze emocje, a dzięki temu naprawdę mogę wczuć się w film.
Jowita - Są to na pewno filmy akcji i horrory, gdyż lubię czuć dreszczyk emocji podczas seansu.
Julia - Zdecydowanie horrory.
Kornel - Zdecydowanie najbardziej interesują mnie filmy science-fiction. Szczególnie podobają mi się filmy z serii ,,Pacific Rim", ,,Godzilla" oraz ,,Gwiezdne Wojny".
[II] Czy masz ulubionego aktora/aktorkę?
Magda - Chyba nie potrafię wskazać jednej osoby.
Jowita - Tak, jest to Brad Pitt, znany z wielu roli, ale mi najbardziej kojarzy się jako Joe Black z filmu o tym samym tytule.
Julia - Moim ulubionym aktorem jest Charlie Hunnam. Świetnie gra w każdym filmie, jednak najbardziej utkwił mi w głowie po odegranej roli w ,,Pacific Rim". Zazwyczaj wciela się w rolę postaci z mocnym charakterem, twardo stąpającej po ziemi, aczkolwiek w tym samym czasie jest również troskliwym i sympatycznym człowiekiem.
Kornel - Moim ulubionym aktorem jest Daniel Craig. Uwielbiam gdy się wciela w rolę kultowego agenta Jamesa Bonda w filmach ,,Skyfall" oraz ,,Spectre". W tym roku miał wyjść kolejny film o tematyce Agenta 007, natomiast z powodu pandemii, data premiery jest w dalszym ciągu ruchoma. Będzie to zarazem prawdopodobnie ostatni film, w którym Craig będzie grał głównego bohatera. 🙁
[III] Gdybyś miał/a polecić komuś tylko jeden film, jaki byś polecił/a?
Magda - Szalenie ciężko wybrać tylko jeden! Ale myślę, że byłoby to „Into the Wild”, czyli „Wszystko za życie”. Przedstawia cudną, poruszającą historię; pokazuje świat z innej perspektywy oraz otwiera umysł. Mnie rozemocjonował już od pierwszych sekund oraz naprawdę dużo nauczył. Jestem przekonana, że każdy może wyciągnąć z tego filmu co innego, co zostanie w jego sercu. Poza tym uważam, że film jest też bardzo estetycznie wykonany.
Jowita - Zdecydowanie poleciłabym film Quentina Tarantino pt : "Bękarty wojny", ponieważ ukazuje on szerokie tło historyczne, z którego można wiele się nauczyć. Ponadto ma świetne dialogi i obsadę aktorską m.in. wyżej wspomnianego B.Pitta.
Julia - ,,Mustang z dzikiej doliny", to bajka, ale bardzo poruszająca i piękna.
Zawsze chwyta za moje serce.
Kornel - ,,Skyfall" w reżyserii Sama Mendesa.
[IV] Gdybyś mógł być fikcyjnym superbohaterem, to kim byś był, dlaczego?
Magda - Niestety nie znam zbyt dobrze filmowych, fikcyjnych superbohaterów, ale gdybym miała być jednym z nich to chciałabym być takim, co ratuje zwierzaki.
Jowita - Nie identyfikuję się z żadnym konkretnym filmowym superbohaterem, lecz chciałabym być strażniczką sprawiedliwości, zawsze chronić słabszych i czynić dobro.
Julia - Chciałabym być Batmanem, ponieważ jest to postać, która uwielbia pomagać i zwalczać zło, ale jest też zadziorny i ma w sobie nutę złoczyńcy.
Kornel - Wybrałbym pewnie Supermana. Uwielbiam to, że może latać z niewyobrażalną prędkością, poruszać się po kosmosie oraz być niesamowicie silny.
[V] Gdyby postacie z filmów żyłyby w rzeczywistości, kogo chciałbyś/chciałabyś spotkać?
Magda - Najbardziej chciałabym się spotkać z Anią - bohaterką filmu pt. ,,Ania z Zielonego Wzgórza."
Jowita - Myślę, że jest wiele interesujących filmowych postaci, ale najbardziej chciałabym spotkać Jacka Sparrowa z serii ,,Piraci z Karaibów", gdyż to niezwykle charyzmatyczny i zabawny mężczyzna, z którym z pewnością śmiałabym się do rozpuku.
Julia - Olafa z bajki ,,Kraina lodu", ponieważ to strasznie pocieszny bohater, który zawsze wywołuje na mojej twarzy uśmiech i potrafi zmienić mój humor nawet w najgorszych momentach.
Kornel - Dosyć ciężkie pytanie, ale chyba chciałbym spotkać właśnie Supermana.
[VI] Kogo z Twojej klasy chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w roli aktora? Jak myślisz, w jakim filmie idealnie odegrałby swoją rolę?
Magda - Moja najlepsza klasowa przyjaciółka Jowita z pewnością wygrałaby każdy casting do roli średniowiecznego dramatyzującego kawalera i to ją najchętniej zobaczyłabym w tej odsłonie (jeszcze raz). Pozdrawiam Jowę! ❤
Jowita - Najbardziej jako aktorkę chciałabym ujrzeć moją najlepszą klasową przyjaciółkę - Magdę. Sądzę, że idealnie wpasowałaby się w rolę Ani z książki bądź filmu ,,Ania z Zielonego Wzgórza, ponieważ po pierwsze jest wielką fanką tej serii, a po drugie obie mają podobną osobowość i usposobienie.
Julia - Siebie oraz swoje koleżanki jako postacie z serialu ,,Klub Wix", myślę, że idealnie pasowałybyśmy do tej roli.
Kornel - Wydaje mi się, że świetną aktorką byłaby Magda i nadawałaby się nawet na odegranie roli Sztokholm z serialu ,,Dom z Papieru". 😉
To już wszystko w tym odcinku. Mamy nadzieję, że kolejna część naszej serii przypadła Wam do gustu. Zachęcamy do oceniania i wyrażania opinii w komentarzach! Do zobaczenia za tydzień! 👀
Na pożegnanie zostawiamy małą ciekawostkę:
💥Najdroższym polskim filmem w historii jest Quo Vadis w reżyserii Jerzego Kawalerowicza (2001 r.). Ekranizacja nagrodzonej Nagrodą Nobla książki Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem kosztowała ponad 76 milionów złotych. 💥





Bond najlepszy haha
OdpowiedzUsuń