Witamy wszystkich bardzo serdecznie w następnej części naszej serii! Dziękujemy za wsparcie i wyrażanie opinii na temat naszych poprzednich odcinków. 😍 Zaczynajmy! 👀
Dziś wystąpią:
@ Nadia
@ Nikola
@ Laura
@ Kornel
Co pojawi się w odcinku?
❤ Goście odpowiedzą na kilka pytań dotyczących drogi do celu. ❤
❤ Własne interpretacje sukcesu. ❤
❤ Opinie innych ludzi - motywacja czy demotywacja? ❤
ILOŚĆ PYTAŃ: VI
TEMAT: Droga do celu
[I] Co bardziej się dla Ciebie liczy, droga czy cel?
Nadia - Myślę, że zarówno cel, jak i droga są tak samo ważne. Aby docenić cel musimy skupić się na drodze, dzięki której osiągamy sukces.
Nikola - Wszystko zależy od sytuacji, aczkolwiek zazwyczaj bardziej liczy się dla mnie cel.
Laura - Uważam, że droga do celu jest bardzo ważna. Ma dla mnie duże znaczenie, ponieważ kształtuje nas również jako ludzi i pokazuje, że dojście do wyznaczonego celu wcale nie jest takie łatwe.
Kornel - Dla mnie najbardziej liczy się droga, ponieważ cel każdy z nas może sobie postawić i wyobrazić, co się stanie po jego osiągnięciu. Natomiast ja, gdy stawiam sobie cel, skupiam się w pełni na drodze, bo zawsze dążę do tego, aby była najłatwiejsza.
[II] Wolisz planować czy działać spontanicznie?
Nadia - Uwielbiam planować. Wszystko zapisuję w swoim kalendarzu, natomiast pandemia pokazała mi już kilkukrotnie, że czasem lepiej nie planować, bo nasze plany mogą zmienić się w stu procentach.
Nikola - Zdecydowanie wolę działać spontanicznie. Nawet gdy próbuję coś zaplanować, zazwyczaj i tak się tego nie trzymam i robię to, co przyjdzie mi akurat do głowy.
Laura - Zdecydowanie wolę planować. Zdarzają mi się niekiedy decyzje spontaniczne, ale jednak wolę, aby wszystko przebiegało zgodnie z moim planem.
Kornel - Myślę, że jestem osobą spontaniczną, więc zdecydowanie preferuję spontan!
[III] Czy masz silną wolę? Co jest dla Ciebie motywacją, a co demotywacją do dojścia do celu?
Nadia - Myślę, że mam silną wolę, jednak są czasem momenty, gdy umyślnie ją ignorujemy. Najbardziej motywuje mnie wyobrażanie sobie celu, a demotywują negatywne emocje, jeśli go nie osiągnę.
Nikola - Wydaje mi się, że mam silną wolę. Moją motywacją do dążenia do celu są zdecydowanie zyski, które będę z tego miała, natomiast demotywacją sytuacje, przez które muszę przejść, kiedy dążę do celu.
Laura - Uważam, że mam silną wolę. Najczęściej moją motywacją jest wsparcie bliskich mi osób, jednak często demotywują mnie pesymistyczne myśli w mojej głowie.
Kornel - Uważam, że jeżeli stawiam sobie jakiś cel, to staram się do niego dążyć mimo wszelkich przeciwności losu. Motywacją dla mnie jest przede wszystkim efekt końcowy, ale lubię też patrzeć, gdy w trakcie "drogi do celu" widzę efekty pracy. Nie przypominam sobie, żadnych negatywnych emocji podczas dążenia do celu, a jedyne demotywatory jakie znam to demotywatory.pl! Polecam. 😉
[IV] Czy obawa innych ludzi często powstrzymuje Ciebie od działania? Czy zrobiłbyś/zrobiłabyś coś inaczej, gdybyś wiedział/a, że nikt Ciebie nie ocenia?
Nadia - Gdy byłam młodsza bardzo przejmowałam się opinią innych, ale podczas "pobytu" w wielu nieprzyjemnych sytuacjach, zauważyłam, jak małe znaczenie ma to w naszym życiu, wiadomo, iż czasem opinia innych psuje humor, a nawet wprowadza w kompleksy. Bardzo często powtarzam sobie: "ludzie i ich opinie to tylko widownia w naszym życiu i tak naprawdę nie mogą na mnie wpłynąć".
Nikola - Nie. Nie przejmuję się opinią innych ludzi, a raczej nie działa ona na mnie w znaczący sposób. Nawet gdy ktoś krytykuje to, co robię, wciąż moim priorytetem jest dążenie do rzeczy, której dana osoba nie pochwala.
Laura - Zwracam uwagę na opinię innych ludzi, jednak tylko tych, którzy są mi bardzo bliscy. Nie uzależniam mojego działania od tego "co pomyślą o mnie inni".
Kornel - Zdarza mi się, że muszę spytać kogoś o zdanie w pewnej sytuacji. Wszelką krytykę i uwagi biorę wtedy do siebie. Ale często bywa też tak, że nie interesuje mnie opinia innych. Wtedy nie mam obawy o ich zdanie. 😉
[V] Czym jest dla Ciebie sukces?
Nadia - Sukces to urzeczywistnione marzenia - gdy nasze marzenia się spełniają to znaczy, że naprawdę osiągamy sukces.
Nikola - Sukces jest dla mnie czymś, dzięki czemu odczuwamy satysfakcję. Wiemy, że dokonaliśmy czegoś sami i czujemy się z tego niesamowicie dumni, a jednocześnie jest uchyleniem nam drogi na kolejne ścieżki do coraz to nowszych osiągnięć.
Laura - Sukces jest dla mnie osiągnięciem upragnionego celu w życiu i spełnianiem się w roli, którą przyjęłam.
Kornel - Sukces to punkt kulminacyjny naszego celu. Posłużę się przykładem maratonu. Maratończyk podejmuje wyzwanie i bierze udział w maratonie. To jest jego cel, który składa się z trzech etapów: rozpoczęcia biegu, drogi i mety. Rozpoczęcie biegu to nic innego jak nasz pomysł i początek drogi do celu. Droga to nasze dążenie do osiągnięcia celu, a dojście do mety możemy nazwać sukcesem.
[VI] Wyobraź sobie siebie za 20 lat - kim i gdzie jesteś?
Nadia - Jeszcze nie potrafię dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem, że będę bardzo szczęśliwa ☺️
Nikola - Cóż, jeśli moje plany się nie zmienią, to za dwadzieścia lat widziałabym siebie w Wielkiej Brytanii, pracując jako tłumacz angielsko-polski.
Laura - Za dwadzieścia lat chcę być spełniona przede wszystkim w aspekcie rodziny. Chciałabym zbudować, dużą, kochającą się rodzinę, która będzie moim fundamentem życia.
Kornel - Mieszkam w Poznaniu, mam swoje własne biuro psychologiczne w centrum miasta. Jestem szczęśliwy z żoną i dwójką dzieci. Przy okazji pływam regularnie na basenie, chodzę na mecze Lecha (bo jestem kibicem Lecha) oraz gram na saksofonie na weselach, a może i nawet w jakichś klubach jazzowych.
P.S Oczywiście, żartowałem z byciem kibicem Lecha, ponieważ nie jestem fanem żadnego polskiego klubu, ale przyjemnie mi się ogląda ich grę, w co ciężko uwierzyć
😉
To już na tyle w tym odcinku. Mamy nadzieję, że kolejna część naszej serii przypadła Wam do gustu. Zachęcamy do oceniania i wyrażania opinii w komentarzach! Do zobaczenia za tydzień! 👀
Na pożegnanie pozostawiamy pewne złote myśli:
💥„Sukces jest zdolnością do przejścia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu”. - Winston Churchill💥
💥"Pewny jestem tego, że wystarczy tylko przecierpieć, żeby wygrać." - Winston Churchill💥
💥"Ludzie nie muszą wierzyć, że odniesiesz sukces. Po prostu ciężko pracuj, gdy odniesiesz sukces, uwierzą." - Stephen Keshi 💥




Bardzo ciekawe osobowości. Fajnie, że mniej więcej każdy z Was ma plan na życie. Powodzenia ��
OdpowiedzUsuńAle fajne ;)
OdpowiedzUsuń