[3] Piątkowy zawrót głowy - Droga do celu

Witamy wszystkich bardzo serdecznie w następnej części naszej serii! Dziękujemy za wsparcie i wyrażanie opinii na temat naszych poprzednich odcinków. 😍 Zaczynajmy! 👀
 
   Dziś wystąpią:

@ Nadia
 @ Nikola
@ Laura
  @ Kornel

 Co pojawi się w odcinku?
   
Goście odpowiedzą na kilka pytań dotyczących drogi do celu.  
Własne interpretacje sukcesu. ❤ 
  Opinie innych ludzi - motywacja czy demotywacja? 


ILOŚĆ PYTAŃ: VI
TEMAT: Droga do celu



[I] Co bardziej się dla Ciebie liczy, droga czy cel? 
Nadia - Myślę, że zarówno cel, jak i droga są tak samo ważne. Aby docenić cel musimy skupić się na drodze, dzięki której osiągamy sukces.
NikolaWszystko zależy od sytuacji, aczkolwiek zazwyczaj bardziej liczy się dla mnie cel. 
LauraUważam, że droga do celu jest bardzo ważna. Ma dla mnie duże znaczenie, ponieważ kształtuje nas również jako ludzi i pokazuje, że dojście do wyznaczonego celu wcale nie jest takie łatwe.
Kornel - Dla mnie najbardziej liczy się droga, ponieważ cel każdy z nas może sobie postawić i wyobrazić, co się stanie po jego osiągnięciu. Natomiast ja, gdy stawiam sobie cel, skupiam się w pełni na drodze, bo zawsze dążę do tego, aby była najłatwiejsza. 
[II] Wolisz planować czy działać spontanicznie?
Nadia - Uwielbiam planować. Wszystko zapisuję w swoim kalendarzu, natomiast pandemia pokazała mi już kilkukrotnie, że czasem lepiej nie planować, bo nasze plany mogą zmienić się w stu procentach.
Nikola  - Zdecydowanie wolę działać spontanicznie. Nawet gdy próbuję coś zaplanować, zazwyczaj i tak się tego nie trzymam i robię to, co przyjdzie mi akurat do głowy. 
LauraZdecydowanie wolę planować. Zdarzają mi się niekiedy decyzje spontaniczne, ale jednak wolę, aby wszystko przebiegało zgodnie z moim planem.
Kornel - Myślę, że jestem osobą spontaniczną, więc zdecydowanie preferuję spontan!
[III] Czy masz silną wolę? Co jest dla Ciebie motywacją, a co demotywacją do dojścia do celu?
Nadia - Myślę, że mam silną wolę, jednak są czasem momenty, gdy umyślnie ją ignorujemy. Najbardziej motywuje mnie wyobrażanie sobie celu, a demotywują negatywne emocje, jeśli go nie osiągnę. 
NikolaWydaje mi się, że mam silną wolę. Moją motywacją do dążenia do celu są zdecydowanie zyski, które będę z tego miała, natomiast demotywacją sytuacje, przez które muszę przejść, kiedy dążę do celu.
LauraUważam, że mam silną wolę. Najczęściej moją motywacją jest wsparcie bliskich mi osób, jednak często demotywują mnie pesymistyczne myśli w mojej głowie.
KornelUważam, że jeżeli stawiam sobie jakiś cel, to staram się do niego dążyć mimo wszelkich przeciwności losu. Motywacją dla mnie jest przede wszystkim efekt końcowy, ale lubię też patrzeć, gdy w trakcie "drogi do celu" widzę efekty pracy.  Nie przypominam sobie, żadnych negatywnych emocji podczas dążenia do celu, a jedyne demotywatory jakie znam to demotywatory.pl! Polecam. 😉
[IV] Czy obawa innych ludzi często powstrzymuje Ciebie od działania? Czy zrobiłbyś/zrobiłabyś coś inaczej, gdybyś wiedział/a, że nikt Ciebie nie ocenia?
Nadia Gdy byłam młodsza bardzo przejmowałam się opinią innych, ale podczas "pobytu" w wielu nieprzyjemnych sytuacjach, zauważyłam, jak małe znaczenie ma to w naszym życiu, wiadomo, iż czasem opinia innych psuje humor, a nawet wprowadza w kompleksy. Bardzo często powtarzam sobie: "ludzie i ich opinie to tylko widownia w naszym życiu i tak naprawdę nie mogą na mnie wpłynąć".
Nikola Nie. Nie przejmuję się opinią innych ludzi, a raczej nie działa ona na mnie w znaczący sposób. Nawet gdy ktoś krytykuje to, co robię, wciąż moim priorytetem jest dążenie do rzeczy, której dana osoba nie pochwala.
Laura  Zwracam uwagę na opinię innych ludzi, jednak tylko tych, którzy są mi bardzo bliscy. Nie uzależniam mojego działania od tego "co pomyślą o mnie inni".
Kornel Zdarza mi się, że muszę spytać kogoś o zdanie w pewnej sytuacji. Wszelką krytykę i uwagi biorę wtedy do siebie. Ale często bywa też tak, że nie interesuje mnie opinia innych. Wtedy nie mam obawy o ich zdanie. 😉
[V] Czym jest dla Ciebie sukces?
Nadia - Sukces to urzeczywistnione marzenia - gdy nasze marzenia się spełniają to znaczy, że naprawdę osiągamy sukces.
Nikola Sukces jest dla mnie czymś, dzięki czemu odczuwamy satysfakcję. Wiemy, że dokonaliśmy czegoś sami i czujemy się z tego niesamowicie dumni, a jednocześnie jest uchyleniem nam drogi na kolejne ścieżki do coraz to nowszych osiągnięć. 
LauraSukces jest dla mnie osiągnięciem upragnionego celu w życiu i spełnianiem się w roli, którą przyjęłam.
Kornel - Sukces to punkt kulminacyjny naszego celu. Posłużę się przykładem maratonu. Maratończyk podejmuje wyzwanie i bierze udział w maratonie. To jest jego cel, który składa się z trzech etapów: rozpoczęcia biegu, drogi i mety. Rozpoczęcie biegu to nic innego jak nasz pomysł i początek drogi do celu. Droga to  nasze dążenie do osiągnięcia celu, a dojście do mety możemy nazwać sukcesem.
[VI] Wyobraź sobie siebie za 20 lat - kim i gdzie jesteś?
Nadia - Jeszcze nie potrafię dokładnie odpowiedzieć na to pytanie, ale wiem, że będę bardzo szczęśliwa ☺️
Nikola Cóż, jeśli moje plany się nie zmienią, to za dwadzieścia lat widziałabym siebie w Wielkiej Brytanii, pracując jako tłumacz angielsko-polski. 
Laura Za dwadzieścia lat chcę być spełniona przede wszystkim w aspekcie rodziny. Chciałabym zbudować, dużą, kochającą się rodzinę, która będzie moim fundamentem życia.
Kornel Mieszkam w Poznaniu, mam swoje własne biuro psychologiczne w centrum miasta. Jestem szczęśliwy z żoną i dwójką dzieci. Przy okazji pływam regularnie na basenie, chodzę na mecze Lecha (bo jestem kibicem Lecha) oraz gram na saksofonie na weselach, a może i nawet w jakichś klubach jazzowych. 
P.S Oczywiście, żartowałem z byciem kibicem Lecha, ponieważ nie jestem fanem żadnego polskiego klubu, ale przyjemnie mi się ogląda ich grę, w co ciężko uwierzyć 
😉


To już na tyle w tym odcinku. Mamy nadzieję, że kolejna część naszej serii przypadła Wam do gustu. Zachęcamy do oceniania i wyrażania opinii w komentarzach! Do zobaczenia za tydzień! 👀

Na pożegnanie pozostawiamy pewne złote myśli:

💥„Sukces jest zdolnością do przejścia od jednej porażki do drugiej bez utraty entuzjazmu”. - Winston Churchill💥
💥"Pewny jestem tego, że wystarczy tylko przecierpieć, żeby wygrać." - Winston Churchill💥
💥"Ludzie nie muszą wierzyć, że odniesiesz sukces. Po prostu ciężko pracuj, gdy odniesiesz sukces, uwierzą." - Stephen Keshi 💥


Komentarze

  1. Bardzo ciekawe osobowości. Fajnie, że mniej więcej każdy z Was ma plan na życie. Powodzenia ��

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz