Nasza przyszłość #1


Witam wszystkich czytelników! ​Mam na imię Ola. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moją pasją i tym, że da się ją połączyć z kierunkiem humanistycznym. 👀 Ogromną część mojego życia przeznaczam na sport - mianowicie tenis ziemny. Trenuję tenisa od 8/9 roku życia. Obecnie jest to dla mnie coś więcej niż pasja i zamierzam połączyć z tym moją przyszłość. Moim marzeniem jest dostanie się na studia w Stanach Zjednoczonych i granie w tenisa dla jednej z tamtejszych uczelni oraz uczestnictwo w Wielkim Szlemie. Dlaczego akurat tenis? Szczerze mówiąc, za wszystko dziękuję mojej mamie, która uznała, że potrzebuję jakiegoś rekreacyjnego sportu, który będzie miał dobry wpływ na mój rozwój. Miałam osiem lat, gdy zaczęłam swoją przygodę z tym sportem, więc dla wielu rywalizacji byłam jeszcze zbyt młoda, ale nie dla tenisa! Jedynym problem było to, że mama nie przewidziała jak bardzo pokocham ten sport oraz że przejdę z rekreacji na tryb zawodniczy. Tenis jest bardzo wymagającym sportem i o wiele trudniejszym niż się wydaje. Potrzebna jest w nim nie tylko dobra gra, ale też dobre przygotowanie ogólnorozwojowe oraz tzw. ,,twarda głowa’’. Najczęściej mam dwa treningi po dwie godziny dziennie. Wyjeżdżam też często na turnieje polskie lub międzynarodowe. Wielu ludzi pyta, czy nie jest mi ciężko połączyć szkoły z tyloma treningami oraz wyjazdami. Prawda jest taka, że czasami faktycznie jest mi ciężko. Aczkolwiek jest to moja pasja, a nawet łączę z nią przyszłość, więc nie mam zamiaru z niej zrezygnować. Uważam, że dzięki trenowaniu uczę się systematyczności, ciężkiej pracy, oddziaływania na stres i wielu innych rzeczy, które przydają się w nauce jak i w codziennym życiu. Skąd kierunek humanistyczny? Interesuję się prawem, a jeżeli nie udałoby mi się w przyszłości grać w tenisa zawodowo, to chciałabym studiować prawo oraz założyć akademię tenisową. Wtedy grałabym w tenisa dla przyjemności. Dodam, że moją idolką w tenisie jest Serena Williams, podoba mi się jej gra, ponieważ jej styl gry jest bardzo agresywny, a wyniki, które osiąga są niesamowite i oszałamiające. Kończąc... Każdemu polecam spróbować zagrać w tenisa! Kto wie? Może ktoś z Was też pokocha ten sport, tak jak pokochałam go ja.. 💘


Serena Jameka Williams – amerykańska tenisistka, zdobywczyni Nie kalendarzowego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, zdobywczyni Karierowego Złotego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, mistrzyni olimpijska w grze pojedynczej z Londynu i w grze podwójnej z Sydney, Pekinu i Londynu, wielokrotna zdobywczyni Nagród WTA różnych kategorii.


Dajcie znać w komentarzu, jakie są Wasze pasje czy zainteresowania! 😁



Komentarze

  1. Jestem zachwycony waszym blogiem i coraz bardziej przymierzam się do wybrania kierunku humanistycznego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uuu fajne zróżnicowanie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz